პარტიის „ჩვენ“ თანათავმჯდომარე გიორგი პატარიძე:
ელენე ხოშტარიას Helen Khoshtaria დაპატიმრება რეჟიმის მიერ და პოლიციის ძალადობა ცხადყოფს, რომ ერთპარტიული მმართველობა კიდევ უფრო რეპრესიული ხდება!ეს არის საქართველოში სამოქალაქო და პოლიტიკური უფლებების უხეში და უწყვეტი დარღვევის კიდევ ერთი მაგალითი.სოლიდარობა ელენე ხოშტარიას და ყველა უკანონოდ დაკავებულ მოქალაქეს – განურჩევლად მათი პოლიტიკური შეხედულებებისა!სინდისის ყველა პატიმარი უნდა გათავისუფლდეს, ხოლო ძალადობაზე პასუხისმგებელი პირები – უნდა სამართლებრივად დაისაჯონ!მიუხედავად ოპოზიციის განსხვავებულობებისა და პოლიტიკური უთანხმოებებისა, ჩვენ უნდა გავიაზროთ:ელენე ხოშტარიას დაკავება მხოლოდ ერთ პარტიას ან ერთ პოლიტიკოსს არ ეხება – ეს მთელი საზოგადოებისთვის განგაშის სიგნალია!დღეს ელენეს აპატიმრებენ, ხვალ – სხვას, ზეგ კი ყველას, ვინც განსხვავებულად ფიქრობს!ჩვენი ძალა ერთობაში და მრავალფეროვნებაშია!ჩვენი ბრძოლა – სამართლიანობისთვის!#ჩვენ