„ამერიკული საზოგადოებამ ის პრეზიდენტი მოიყვანა, რომელიც ბაიდენის ადმინისტრაციის წინააღმდეგ ჩვენი სიტყვებით ალაპარაკდა“ - გურამ მაჭარაშვილი
"როცა გვეუბნებოდნენ, რომ "ხალხის ძალის" განცხადებები ანტიამერიკული და ანტიდასავლურიაო, ყოველთვის ვპასუხობდით, რომ ჩვენ არც ამერიკას, არც ამერიკულ საზოგადოებას, არც ევროპას და არც ევროპულ საზოგადოებას არ ვებრძვით. ჩვენ ვებრძვით იმ უსამართლო განცხადებებს, რაც ჩვენ მიმართ კეთდება.ჩვენ რომ ანტიამერიკული განწყობა გვქონოდა - მესამე თვეა, ჩვენი მხრიდან აშშ-ს ადმინისტრაციის მიმართ რაიმე კრიტიკა მოგისმენიათ? - არა, იმიტომ, რომ ამ ეტაპამდე, ჩვენ მიმართ უსამართლო განცხადებები არ კეთდება და იმედია, ასე გაგრძელდება [...] ბაიდენის ადმინისტრაციას რომ ვაკრიტიკებდით, ამაში მარტო ქართული საზოგადოება კი არ დაგვეთანხმა 26 ოქტომბერს, ამერიკული საზოგადოებაც დაგვეთანხმა 5 ნოემბერს და ბაიდენის ადმინისტრაცია პენსიაზე გაუშვა და ის პრეზიდენტი მოიყვანა, რომელიც ბაიდენის ადმინისტრაციის წინააღმდეგ ჩვენი სიტყვებით ალაპარაკდა.ერთი-ერთში დადასტურდა თუ არა, რასაც ჩვენ ბაიდენის ადმინისტრაციის მიმართ ვამბობდით? ბაიდენის ადმინისტრაციას ტრამპმაც უფრო მკაცრი ტონით, იგივე ბრალდებები წაუყენა, ვიდრე ჩვენ ვამბობდით". - თქვა ივანიშვილის დეპუტატმა, გურამ მაჭარაშვილმა საზოგადოებრივი მაუწყებლის ეთერში.