ვიდეო: „ესაა მიშას გამოსვლა 2008 წლის 7 აგვისტოს... ვიდეო 8-წუთიანია“
საზოგადოება • 8/5/2024 • 6:27
„უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის“ შესახებ კანონპროექტის საწინააღმდეგო აქცია პარლამენტთან გვიან ღამით დასრულდა. რუსთაველის გამზირზე შეკრებილი დემონსტრანტები საღამოს ცხრა საათისთვის მსვლელობით, საქართველოსა და ევროკავშირის დროშებით ხელში, „ქართული ოცნების“ ოფისისკენ დაიძრნენ. მოგვიანებით, ისინი უკან, პარლამენტის შენობასთან დაბრუნდნენ.
მსახიობი ნანკა კალატოზიშვილი, რომელიც უკვე რამდენიმე კვირაა, უწყვეტ საპროტესტო აქციებს ესწრება ამბობს, რომ პროტესტი არ შეწყდება.
„ყველამ უნდა დავიჯეროთ, რომ ის ერთი ადამიანი, რომელსაც შეუძლია რაღაცის შეცვლა, არის თვითონ და ყველაფერი გამოვა. ერთს გამოყავს ათი, ათს ასი და ა.შ
ყოველდღე გამოვალთ და ვაჩვენებთ, რომ ამ ქვეყანას არ მივატაცებინებთ! თქვენ თესეთ ზიზღი, ჩვენ ერთობას დავიბრუნებთ,“ – განაცხადა ნანკა კალატოზიშვილმა.
აქციის ორგანიზატორების თქმით, პროტესტი და მსვლელობა დღესაც იგეგმება, მაგრამ მსვლელობის გეგმა და მიმართულება სპონტანური იქნება.