„დავინახე თეა წულუკიანისადმი შიში. მის ნაცვლად შემრცხვა“ - ბექა კობახიძე გენერალ ყურაშვილზე
საზოგადოება • 27/7/2022 • 10:45
ფარული მოსმენა - მიყურადების და თვალთვალის ფაქტებთან დაკავშირებით დაზარალებულად ცნობას კიდევ 19 ჟურნალისტი ითხოვს.
"საქმე ეხება 2021 წლის 13 სექტემბერს გავრცელებულ მასალებს ე.წ. კრებსებს, რომლითაც სავარაუდოდ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მიერ უკანონო ფარული მოსმენა-მიყურადების და თვალთვალის შესახებ დაახლოებით 58 000-მდე ფაილი გავრცელდა.
ე.წ. კრებსები მოიცავს ჟურნალისტების, რელიგიურ ორგანიზაციათა წარმომადგენლების, პოლიტიკოსების, სამოქალაქო აქტივისტების, დიპლომატების და სხვა პირთა კერძო კომუნიკაციის და პირადი ცხოვრების შესახებ დეტალურად დამუშავებულ ინფორმაციას, რომლის ავთენტურობა უკვე არაერთმა ადამიანმა დაადასტურა", - წერია მედიაომბუდსმენის განცხადებაში.
განმცხადებლები არიან:
ნინია კაკაბაძე - უფლებადამცველი, საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს ყოფილი წევრიდავით გამისონია - რადიო თავისუფლებაგელა მთივლიშვილი - მთის ამბებითათია ხალიანი - ონლაინგამოცემა პუბლიკალევან სუთიძე - ონლაინგამოცემა ტაბულამარიამ ლომაძე - ტელეკომპანია კავკასიასალომე ჩადუნელი - ტელეკომპანია ფორმულაგიორგი კიკაბიძე - ტელეკომპანია ფორმულაელისაბედ ციციშვილი - ტელეკომპანია ფორმულალუკა ხაჩიძე - ტელეკომპანია ფორმულანინო ვარძელაშვილი - ტელეკომპანია ფორმულაგიორგი კვიჟინაძე - ტელეკომპანია ფორმულანატა ქაჯაია - ტელეკომპანია პირველინანუკა ქაჯაია - ტელეკომპანია პირველივასილ დაბრუნდაშვილი - ტელეკომპანია პირველირუსუდან ჯაბანიშვილი - ტელეკომპანია პირველიმაია მამულაშვილი - ტელეკომპანია პირველისესილი ბოკერია - ტელეკომპანია პირველინატო გოგელია - ტელეკომპანია პირველი