"დემოკრატიული მომავლის რწმენა საკმარისია, რომ ციხეში ჩაგსვან" - პრეზიდენტმა ზურაბიშვილმა ლიეტუვაში მზია ამაღლობელზე და სინდისის პატიმრებზე ისაუბრა
სალომე ზურაბიშვილი ამაღლობელი
ივანიშვილის ხელისუფლება საკუთარი მოქალაქეების წინააღამდეგ იარაღად პოლიციას და მართლმსაჯულებას იყენებს - ამის შესახებ საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა ლიეტუვის პარლამენტში სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
ზურაბიშვილმა მთელი მსოფლიოს გასაგონად თქვა, რომ ჟურნალისტი მზია ამაღლობელი და სინდისის პატიმრები რეჟიმს უკანონოდ ჰყავს ციხეში გამომწვდეული.
"დემოკრატიული მომავლის რწმენა უკვე საკმარისია, რომ ციხეში ჩაგსვან" - ამბობს მეხუთე პრეზიდენტი.
მზია ამაღლობელი ავტორიტეტული ჟურნალისტია, რომლებიც საპროტესტო აქციას აშუქებდა, ასევე სტუდენტები, რომლებსაც ბრალს სდებენ, რომ ისინი მონაწილეობდნენ ჯგუფურ ძალადობაში. ეს ადამიანები კრიმინალები არ არიან, ისინი არიან ადამიანები, რომლებსაც სჯერათ თავისიუფლების და მომავლის.
დემოკრატიული მომავლის რწმენა უკვე საკმარისია იმისთვის, რომ ციხეში ჩაგსვან. ისინი ვინც ემსახურებიან საქართველსო ინტერესებს, მათ ბრალს სდებენ ანტისახელმწიფოებრივ ქმედებებში", - განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.