„ეს არის სახელმწიფოს წინააღმდეგ მიმართული ნაბიჯები“ - საზმაუს ბორდი ვასილ ივანოვ-ჩიქოვანის, ნინო ზაუტაშვილისა და კიდევ ორი ჟურნალისტის საქმის პროკურატურაში გაგზავნას ითხოვენ
რუსეთ-უკრაინის ომი • 17/6/2022 • 14:17
უკრაინის პრეზიდენტის ინფორმაციით, რუსეთის მოქალაქეებს უკრაინაში სავიზო რეჟიმი დაუწესდებათ, რომელიც 1 ივლისიდან ამოქმედდება.
საკითხი დღეს მინისტრთა კაბინეტმა უნდა განიხილოს და გადაწყვეტილებაც მიიღოს.
"დღეს მინისტრთა კაბინეტმა უნდა მიიღოს ეს მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილება. რეზოლუცია "უკრაინის მთავრობისა და რუსეთის ფედერაციის მთავრობას შორის უვიზო მიმოსვლის შეთანხმების შეწყვეტის შესახებ, უკრაინისა და რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეებისთვის.“ - აცხადებს ზელენსკი.
"ჩვენ საბოლოოდ ვწყვეტთ კავშირებს რუსეთთან. ჩვენი სახელმწიფოს ეროვნული უსაფრთხოების, სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისთვის უპრეცედენტო საფრთხის დასაძლევად, მთავრობამ ახლახან მიიღო გადაწყვეტილება შეწყვიტოს უვიზო რეჟიმი რუსეთთან, უკრაინის პრეზიდენტის მითითებების შესაბამისად. “ - თქვა უკრაინის პრემიერმა დენის შმიგალმა.