„ეხლა რასაც დავწერ ეს დანებებად და იმედის დაკარგვად არ ჩამთვალოთ“ - მალხაზ მაჩალიკაშვილი
პოლიტიკა • 26/6/2023 • 13:16
"მთელი მსოფლიო იყო გარინდებული, მათ შორის, უკრაინელებიც ხმას არ იღებდნენ და აკვირდებოდნენ სიტუაციას. მთელი მსოფლიოს ყველა ლიდერი საუბრობდა იმასთან დაკავშირებით, რომ უნდა დავაკვირდეთ მოვლენების განვითარებას. იმიტომ, რომ არავინ იცოდა ეს რაღაც დადგმული პროვოკაცია იყო, არავინ იცოდა ეს რაღაც რეალური ამბოხი იყო, რა ხდებოდა და საქართველოდან, სამწუხაროდ, აღმოჩნდნენ პოლიტიკური ძალები და კონკრეტული ოპოზიციის წარმომადგენლები, რომლებიც მხარდაჭერას უცხადებდნენ ერთ-ერთ მხარეს რუსეთში, შიდა სამხედრო დაპირისპირების დროს. და არ დაგვავიწყდეს, რომ ეს მხარე იყო იმ ადამიანის ხელმძღვანელობით, რომელიც ყველაზე სასტიკად იყო ჩაბმული უკრაინის ომში და იქ მონაწილეობა ჰქონდა უკრაინელი სამხედროების, ქალებისა და ბავშვების დახოცვაში, აქტიური მონაწილეობა და მისი ავტორები იყვნენ. აი, ამ ადამიანს და ამ ადამიანებს გულმხურვალედ გულშემატკივრობდნენ საქართველოდან რადიკალური ოპოზიციის წარმომადგენლები, სამწუხაროდ."ამბობს "ქართული ოცნების" ერთ-ერთი ლიდერი, მამუკა მდინარაძე და სამხედრო დაჯგუფება "ვაგნერის" ამბოხებასთან დაკავშირებით.