„დღეს დარბაზში თვალებს რომ ატრიალებდა ხალხი რომელიც ზუსტად იმ დროს, როცა ეს სისატიკე ხდებოდა - შსს-ს საკმაოდ მაღალ თანამდებობაზე იყო; - მინისტრის მოადგილე იყო; - სააკაშვილის დანიშნული ელჩი იყო“ - თინა ხიდაშელი წულუკიანის ე.წ. კომისიაზე
პოლიტიკა • 30 მარტი 8:24
ოკუპირებული ცხინვალის ე.წ. საგარეო საქმეთა სამინისტრო არალეგიტიმურ პარლამენტში შექმნილ ე.წ. საგამოძიებო კომისიას ეხმაურება და "დამნაშავეების" დასჯას ითხოვს.
"ეჭვგარეშეა, რომ პირები, რომლებიც დამნაშავეები არიან სამხედრო აგრესიის გაჩაღებაში, რომლებმაც "სამხრეთ ოსეთში" შეჭრის, მშვიდობისმყოფელებზე თავდასხმისა და ოსი ხალხის წინააღმდეგ გენოციდის ბრძანება გასცეს, უნდა დაისაჯონ", - აცხადებს ე.წ. საგარეო უწყება.
განცხადებაში აღნიშნულია, რომ "თეა წულუკიანის ხელმძღვანელობით, საქართველოს პარლამენტში 2008 წლის ომის შესახებ საგამოძიებო კომისია შეიქმნა, სადაც უკვე დაიკითხა ყოფილი სამხედროები და პოლიტიკოსები".
"სამხრეთ ოსეთისთვის" 2008 წლის აგვისტოს ტრაგედია, რომელსაც მოჰყვა ასობით მშვიდობიანი მოქალაქის, რუსი და ოსი სამშვიდობოების დაღუპვა და ათასობით მოქალაქის ტანჯვა, იყო და რჩება მოუშუშებელ ჭრილობად", - წერია განცხადებაში.