„კი იყო მაგის დანიშვნა სირცხვილი.მართლა ერთუჯრედიანი მავნე“ - რა ამბებს იხსენებს მანანა მანჯგალაძე მიხეილ ქარელზე
ჟურნალისტი მანანა მანჯგალაძე:
უნდა მოვყვე რა " დროებაში" სიუჟეტი გავაკეთე, გორის ბაზარს როგორ ართმევდა ქარელი მეპატრონეს. არ მახსოვს ზუსტად გვარი იმ კაცის, არ მინდა შემეშალოს. რამდენიმე დღის გამოსული იყო ციხიდან. ეს კაცი მეუბნება : ქარელი ყველგან იძახის მიშას სახელით ვაკეთებო და მე ხომ ვხვდები რა ჯანდაბად უნდა მიშას გორის ბაზარი,მაგრამ ეს ასე ლაპარაკობსო. ახლა მამა აბრამის ბატკანივით რომ ლაპარაკობდა .მერე კოდორის ამბებზე გავყევი ოქრუაშვილს, წამოიყვანა ქარელი. ტყეში გავიდნენ სამხედროები და ჩვენც გავყევით. უცებ ყვირის ქარელი: ნახე აქ სომხები გვებრძვიანო. ვახ საიდან დაასკვნაო ოქრუაშვილმა იკითხა და მივიდა. ღამით რუსები იყვნენ გადმოსულები, ცეცხლი დაუნთიათ , კონსერვები გაუხსნიათ. ზედეწერა "არმეისკი პაიოკ" .ქარელმა როგორ წაიკითხა? არმიანსკი პაიოკ. ასეთი ჭკუისკოლოფი იყო. კი იყო მაგის დანიშვნა სირცხვილი.მართლა ერთუჯრედიანი მავნე   ყველა რეაქცია:44Gia Roinishvili, Eka Kherkheulidze და 42 სხვა პიროვნება