როგორ ხდება ტვირთების გადაზიდვა პოლონეთიდან
საერთაშორისო ლოგისტიკური კომპანია Translive უზრუნველყოფს ტვირთების გადაზიდვას მთელი მსოფლიოს მასშტაბით. გადაზიდვები ხორციელდება როგორც სახმელეთო, ისე საზღვაო, საჰაერო და სარკინიგზო მეთოდებით. ტრანსპორტირების ოპტიმალური მეთოდების შერჩევა ხდება მარშრუტის, დისტანციისა და გადაზიდვის ყველა სპეციფიკის გათვალისწინებით.
პოლონეთი საქართველოსთვის აღმოსავლეთ ევროპის მასშტაბით განსაკუთრებულ სტრატეგიულ პარტნიორს წარმოადგენს, შესაბამისად ჩვენ გვაქვს მჭიდრო ლოგისტიკური ურთიერთობა პოლონურ გადამზიდავებთან და უზრუნველვყოფთ როგორც ექსპორტირების, ისე ტვირთების იმპორტირების პროცესს.
პოლონეთში ტვირთის გადაზიდვისთვის საჭიროა წინასწარ განისაზღვროს ყველა მნიშვნელოვანი ფაქტორი, რომელსაც გავლენა აქვს გადაზიდვის ღირებულების და ვადის დადგენაზე:
1. ეს არის ლოკაცია - სატრანზიტო დროზე მნიშვნელოვნად მოქმედებს მანძილი და გეოგრაფიული თავისებურებები, რომლებიც გზად იწვევს არაერთგვაროვან დაბრკოლებებს სატრანსპორტო საშუალებებისთვის.
2. ევროპული ქვეყნების სპეციფიკა და დამატებითი საჭიროებები - ასევე მნიშვნელოვნად აისახება დროზე.
3. ტვირთის ტიპი - ყველა ტვირთი მოითხოვს, როგორც შესაბამის სატრანსპორტო საშუალების შერჩევას, ასევე საჭიროებს სპეციფიურ პროცედურებს და საერთაშორისო სტანდარტით გათვალისწინებულ კრიტერიუმებს. ხშირად ეს აისახება დოკუმენტების გაფორმება/მომზადებაში და ტვირთის შემოწმების პროცესში.
4. სატრანსპორტო საშუალების ტიპი - ეს უკანასკნელი მნიშვნელოვნად მოქმედებს გადაზიდის პერიოდზე, ვინაიდან სხვადასხვა სატრანზიტო პერიოდი გააჩნია საჰაერო, სახმელეთო, საზღვაო, თუ სარკინიგზო სატრანსპორტო საშუალებებს.
ტვირთის გადაზიდვის ტარიფის დასადგენად აუცილებელია ვიცოდეთ:
ზუსტი მისამართები (A პუნქტიდან B პუნქტამდე)
ტვირთის დასახელება და ღირებულება
ტვირთის მახასიათებლები (ზომა, წონა) და საჭიროებები (ტემპერატურული უზრუნველყოფა)