სიცივის მუდმივი შეგრძნება, შესაძლოა, სხვა პრობლემების მაჩვენებელი იყოს
პოლიტიკა • 11/5/2022 • 10:46
ჟურნალისტების კითხვაზე, რა იგულისხმებოდა გუშინდელ განცხადებაში ბიძინა ივანიშვილის პოლიტიკაში მოსვლასთან დაკავშირებით, ოცნების თავმჯდომარემ ირაკლი კობახიძემ განმარტა, რომ ის ჰიპოტეტურ სცენარზე საუბრობდა:
„ლეგიტიმური კითხვა დაისვა, რომ ვიღაცას სურს, უზრუნველყოს ბიძინა ივანიშვილის პოლიტიკაში შემობრუნება, მისი რესურსის გამოყენება, იმისთვის, რომ მისი რესურსის გამოყენებით საქართველო ჩართოს ომში. „ნაციონალურ მოძრაობასა“ და უკრაინის ხელისუფლებას სურს, რომ ჩვენი ხელისუფლება ჩაერთოს ომში და არ ვერთვებით. არსეტოვიჩი, დანილოვი, პოდოლიაკი, მარგველაშვილი, უსუფაშვილი, გიგაური, ლომჯარია ამბობენ, რომ კარგი იქნება თუ საქართველო ჩაერთვება ომში. ჩვენ არ ვერთვებით. ამ ადამიანებს რომ ჰქონდეთ იმის რესურსი ბიძინა ივანიშვილი აიძულონ შემობრუნდეს პოლიტიკაში, ყველამ იცის, რომ მას აქვს განსაკუთრებული რესურსი. თუ ის შემობრუნდება პოლიტიკაში, ასევე მას ვინმე დარწმუნებს, რომ საქართველო ამ ფატალურ ომში უნდა ჩაერთოს, ამ შემთხვევაში, შედეგი მიიღწევა. ამის მიღწევა უნდათ“, - განაცხადა კობახიძემ.